Tvarohové knedlíky jsou takovou naší domácí klasikou, proto nesmí chybět ani tady. Třešní je letos hodně, takže určitě letos nejde o poslední várku.

Bez řečí a hned na recept

Tento recept mi tak připomíná dětství. Dobu, kdy se v knedlících počítal počet třešní a z pecek se vytvářely obrázky. Kdo měl pecek nejvíc? Občas mě tahle hravá nálada popadá i teď…

Tvarohové knedlíky jsou z pár surovin, nejsou náročné na přípravu. Pokud máte možnost, zkombinujte sladší a kyselejší třešně, nebo třešně a višně. Výsledek bude chuťově zajímavější. Tvaroh běžně používáme ten z vaničky.

Příprava tvarohových třešňových knedlíků

Doba přípravy: 20 min.

Doba vaření: 7-10 min.

Náročnost: *

Počet porcí: ca. 17-18 knedlíků se 3 třešněmi

Ingredience

  • 300 g třešní (54 ks)
  • 250 g měkkého tvarohu
  • 250 g polohrubé mouky
  • 1 vejce
  • špetka soli
  • lžíce cukru volitelné
  • zakysaná smetana navrch a na posyp skořice

Postup

Do velkého hrnce dejte vařit vodu na knedlíky. V misce smíchejte tvaroh a mouku s vejcem, špetkou soli, případně se lžící cukru. Vypracujte těsto. Hned ho rozválejte na placku o tloušťce těsta zhruba 3 mm. Nakrájejte čtverce zhruba 6 x 6 cm a doprostřed vložte tři třešně. Těsto spojte tak, aby třešně nikde nevykukovaly a těsto aby nikde nebylo tenké. Mohlo by při vaření prasknout. Když budete mít vše zabalené, tak osolte vařící vodu v hrnci a opatrně tam postupně nandejte všechny knedlíky. Ztlumte plamen a vařte knedlíky na mírném ohni. Zhruba za 7-10 minut vyplavou a měly by být hotové. Můžete to zkontrolovat tak, že jeden knedlík vyndáte děrovanou naběračkou a na talíři ho rozpůlíte.

Pokud je knedlík uvařený, můžete všechny vyndat (vždy nechte trochu okapat) do mísy a můžete dávat na talíř. Na talíři posypte skořicí a nandejte lžící kopečky zakysané smetany.

Nechte si chutnat

Klára + Lucie

Z tohoto těsta se dají udělat knedlíky i jinak. O tom ale příště.

Pošlete to dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se vám také líbit...