Milujete chuť kokosu? Myslím toho pořádného šťavnatého kokosu, ne vyschlé moučky. Tyto kokosové muffiny pro vás budou to pravé. Ukrývají dvojitou sílu kokosu.

Bez řečí a hned na recept

Štavnatý kokos je dobrota. Stejně jako tyto muffiny. Připravujeme si je už po několikáté a stále jsme nadšené. Navrchu jsou krásně křupavé, uvnitř vlhké. Přestože jsou v této podobě úžasné, můžete si je trochu pozměnit. Jednou z možností, je přidání trošky citronové kůry, zajímavou variantou je i náhrada jedním rozmačkaným banánem místo jogurtu. Mimochodem, o úžasných citronovo-kokosových muffinech jsme už psaly.

Nevýhodou těchto kokosových muffinů je to, že úplně nejlepší jsou první den. To budete mít chuť spotřebovat celou dávku. No, co k tomu dodat… Svěží zůstanou i další asi tři dny, ale kůrka trochu navlhne.

Tipy pro přípravu

Nezapomeňte, že je důležité, aby suroviny měly stejnou teplotu. Proto vyndejte vejce a jogurt včas z lednice, aby se přizpůsobily na pokojovou teplotu.

Příprava kokosových muffinů

Doba přípravy: 15 min.

Doba pečení: 15-20 min., 190°C

Náročnost: *

Počet porcí: 12

Ingredience

  • 1/3 hrnku třtinového cukru
  • 1 velké vejce
  • 1/2 hrnku kokosového oleje
  • 1 hrnek jogurtu
  • 1 lžička vanilkového extraktu
  • 1 1/4 hrnku polohrubé mouky
  • 1 1/2 lžičky prášku do pečiva
  • velká špetka soli
  • 3/4 šálku strouhaného kokosu (1/2 hrnku do těsta, zbytek posyp)

Postup

Troubu předehřejte na 190 °C. 12 košíčků na muffiny vymažte máslem, nebo je vyložte pečicím papírem. Záhyby přitlačte ke dnu. Tak budou hezky držet až do naplnění těstem. Přitom je třeba hlídat, aby se těsto dostalo do rohů. My s Klárkou máme košíčky silikonové, tak že tyto práce odpadávají. Stačí je jen naplnit těstem. Ale od začátku…

Rozpusťte v hrnku na plotně nebo v mikrovlnce kokosový olej. Do misky rozklepněte vejce, přidejte cukr, přilijte olej, vyklopte jogurt a nalijte lžičku vanilky. Ve střední míse smíchejte mouku, prášek do pečiva, sůl, a pak vmíchejte 1/2 šálku strouhaného kokosu. Nakonec smíchejte vše dohromady, dokud se směs dobře nespojí. 

Těsto nandejte lžicí do připravených košíčků na muffiny a navrch nasypte vždy trošku ze zbylého kokosu. Vždy stačí tak špetka.

Když je hotovo, nandejte všechny košíčky na plech a s ním zamiřte do trouby. Pečte zhruba 15-20 minut. Ke konci píchněte do středu košíčku párátkem. Pokud ho vyndáte bez zbytků těsta, můžete s plechem ven z trouby. Košíčky přendejte na mřížku, chvíli počkejte, než vychladnou. Pokud je budete vyklápět, můžete je polovychladlé vyklopit a na mřížce nechat zcela vychladnout.

Muffiny dejte úplně vychladlé do vzduchotěsné nádoby a nechte v místnosti.

Nechte si chutnat

Klára + Lucie

Pošlete to dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se vám také líbit...