Horké dny přímo vybízejí k přípravě ledové kávy. Možná máte tu svou oblíbenou, ale můžete vyzkoušet i mou oblíbenou záležitost pro dny, kdy slunce krásně praží.

Po tomto povzbuzovacím nápoji sahám, když potřebuji zůstat ve střehu s mozkem pokud možno v činnosti. Potřebuji sedět u počítače a sluníčko přitom krásně svítí. Anebo když nastanou ty výjimečné situace, kdy si sednu s kávou na své oblíbené místo se skvělou knížkou. Každopádně. Kávový nápoj si připravuji velmi silný. Není na něm nic složitého a mám ho hotový za chvilinku, přesně, jak potřebuji. Je tak lahodný, že i práce jde sama od ruky, totiž od klávesnice. Fakt.

Já kávu připravuji ze dvou lžiček instantní kávy a hrnku studené vody. Kromě toho ji napěním takovým starým plastovým napěňovačem, na který nedám dopustit. Pamatuje už… no pamatuje toho spoustu. Pěnu miluji pouze u ice coffee, abych tomu dodala mezinárodní ráz. Zmrzlinu volím podle nálady. Někdy padne los na vanilkovou, jindy na ořechovou. Sice v kávě za chvíli zbydou oříšky, tak jen tak pro upozornění, kdyby to někomu náhodou vadilo. Kdo má rád sladkou kávu, pod receptem je doplnění pro vás. Pojďme na přípravu.

Příprava ledové kávy

Doba přípravy: 10 min.

Doba vaření: –

Náročnost: *

Počet porcí: 1

Ingredience

  • silná studená káva
  • 2 lžíce oříškové nebo vanilkové zmrzliny
  • kostky ledu

Postup

Kávu připravuji ze dvou lžiček instantní kávy a zhruba 3/4 hrnku studené vody. Kromě toho ji napěním. Můžete si připravit i silnou překapávanou kávu nebo jinou variantu černé kávy bez lógru. Nezapomeňte ji nechat pořádně vystydnout, ideálně vychladit. Tohle je na mě zdlouhavé, tak volím instantní podobu. Pak přichází druhý důležitý krok. Do krásné skleničky – tohle je skutečně důležité – nevynechat! – vložím dvě lžíce výborné zmrzliny. Připravím si i pár kostek ledu. Kromě toho, že nápoj zůstane chladnější, to i efektně vypadá. Nakonec zaliji kávou a v mém případě přidám napěněnou čepici. A jde se pít.

Pro milovníky sladkých káv tu mám doplnění. Připravte si do této kávy sirup. Jen na to potřebujete zhruba hodinu. Pokud vám tato varianta bude chutnat, můžete si ho případně můžete připravit do zásoby. Budete potřebovat:

  • 1/2 šálku vody
  • 3 lžičky cukru krupice
  • necelá 1/2 lžička vanilkového extraktu

Smíchejte cukr a vody v malém hrnci na středním ohni a míchejte, dokud se cukr nerozpustí. Nechte vychladnout, a pak vmíchejte vanilkový extrakt. Dejte do lednice, aby byl hezky vychlazený. S kávou si ho nakombinujte podle chuti, přidávejte po lžičkách.

Nechte si chutnat

L

Pošlete to dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se vám také líbit...